Мікросупутники

Мікросупутники

Мікросупутники завойовують світ великими кроками. Варто тільки згадати проект глобального інтернету, як всякий більш-менш знайомий з новинами технологій людина згадає Ілона Маска і проект Космічного інтернету.
Завдяки доступності деталей, відкритим кресленнями і коду, мікросупутник можна зібрати чуть не в домашніх умовах. Такий формат супутника називається Cubesat (мікросупутник, наносупутник) – це квадратний блок 10x10x10 см і вагою до 1 кг. Так само їх об’єднують в стеки по 3-9 штук.

Тести мікросупутників в Україні

З території України немає можливості запустити супутник в космос, але є можливість його протестувати в умовах максимально наближених до космічних. Команда Cosmos Agency Strato пропонує послугу запуску мікросупутника в стратосферу і назад.
Завдяки тому, що температура на висоті 30-40 км становить від -56 до -70 градусів за цельсієм, тиск в сотні разів нижче, ніж на рівні моря, а атмосфера практично повністю відсутня (вакуум) створюються умови необхідні для перевірки всіх систем кюбсатов на справність.

Де і як проходять запуски?

Ми здійснюємо запуски на території України, в місцях максимально віддалених від житлових пунктів і трас авіаперельотів. Висоти до яких може піднятися стратостаті варіюються від 30 до 40 км. Політ займає півтори-дві години.
Ми працюємо за міжнародними стандартами безпечних запусків. Не забруднюємо атмосферу і завжди знаходимо свої стратостата після приземлення. В майбутньому ми плануємо отримати ліцензію на сертифікацію мікросупутників.